تبلیغات
راز بهتر زیستن و بهتر زندگی کردن - 7 آب میوه شفابخش
راز بهتر زیستن و بهتر زندگی کردن
بیا لبخند بزنیم بدون انتظار هیچ پاسخی از دنیا . . .

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 30 فروردین 1393


بهداشت و تغذیه | 7 آب میوه شفابخش دانشمندان دریافته اند آب انار به علت دارا بودن آنتی اکسیدان برای قلب مفید است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از دیلی میل خوردن روزانه یک لیوان آب انار می تواند میزان فشار خون را تا یک سوم کاهش دهد. 

کارشناسان تغذیه هفت نوع آب میوه شفابخش را برشمرده اند که اثرات خارق العاده ای بر سلامت انسان دارد.

آب انار:

به عضله قلب کمک می کند، مملو از آنتی اکسیدان است و مانع بسته شدن عروق قلبی می شود که همچنین مانع بروز سرطان پروستات می شود و مملو از ویتامین A ،C و E و فولیک اسید است.

آب پرتقال:

محافظ سیستم ایمنی بدن است و مانع کم خونی می شود بهترین منبع ویتامین C و سرشار از فولیک اسید است. به خانمهای باردار توصیه می شود نوشیدن آب پرتقال را فراموش نکنند. خوردن آب پرتقال با غذا جذب آهن را آسانتر می کند. نوشیدن یک لیوان آب پرتقال در روز همچنین از بروز آرتروز جلوگیری می کند.

آب گریپ فروت:

حافظ سیستم ایمنی بدن و سرشار از ویتامین C است و چون از خانواده مرکبات می باشد سرشار از تبا کاروتن است. این خاصیت باعث محافظت پوست از اشعه های مضر می شود.

آب سیب:

پرانرژی و محافظ عضله قلب است. به علت دارا بودن Flavonoid ، سومین منبع دارنده ویتامین C می باشد و دارای قند Fructose است که در بدن بسیار دیر می سوزد.

آب آناناس:

برای هضم غذا مفید است. این میوه برای آنزیمی موسوم به bromelain است که به هضم پروتئین های سنگین کمک می کند. حاوی قند و بسیار پرانرژی است. هر صد میلی لیتر آب آناناس، حاوی 11 میلی گرم ویتامین C است.

آب گوجه فرنگی:

برای سلامت مردان و لاغر شدن مفید است. هر 250 میلی لیتر آب گوجه فرنگی، 50 کالری ارزش غذایی دارد و باعث تقویت مویرگ ها می شود. ماده lycopenc موجود در گوجه فرنگی از بروز سرطان پروستات پیشگیری می کند.

آب زغال اخته:

از التهاب مثانه جلوگیری می کند و باکتریهای مضر موجود در مثانه را از بین می برد. همچنین باعث کاهش خطر عفونتهای ادراری می شود. آب زغال اخته مملو از ویتامین C است.


توصیه می شود آب میوه را با غذا و یا پس از غذا میل کنید. اسید میوه به مینای دندان آسیب می رساند بنابراین بلافاصله پس از نوشیدن آب میوه مسواک بزنید. حداقل نیم ساعت پس از نوشیدن آب میوه مسواک بزنید تا مینای دندانتان آسیب نبیند.

منبع:1 دوست
طبقه بندی: بهداشت و تغذیه، 
ارسال توسط علی حریرساز
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا شما مطالب روانشناسی را در زندگی خود به کار میبرید؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی