تبلیغات
راز بهتر زیستن و بهتر زندگی کردن - به بچه های لاغر، بستنی بدهید
راز بهتر زیستن و بهتر زندگی کردن
بیا لبخند بزنیم بدون انتظار هیچ پاسخی از دنیا . . .

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 1 اردیبهشت 1393


بهداشت و تغذیه |  به بچه های لاغر، بستنی بدهید خیلی از والدین از بدغذا بودن یا کمبود وزن بچه های خود گله دارند و می گویند که فرزند آنها، علاقه فراوانی به خوردن بستنی دارد.   

دکتر محمدحسین انتظاری، متخصص تغذیه و رژیم درمانی پرسید در پاسخ به اینکه آیا مصرف بیش از یک عدد بستنی در طول روز برای بچه های لاغر، ضرری ندارد؟ پاسخ داد: معمولا محدودیت مصرف بستنی برای بچه های لاغر، وجود ندارد. این بچه ها می توانند روزی دو عدد بستنی را بدون نگرانی مصرف بکنند.


این مدیر گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: البته زمان بستنی خوردن بچه ها، بسیار مهم است. به عبارت ساده تر، بستنی حاوی کالری نسبتا بالایی است و مصرف آن می تواند باعث ایجاد حس سیری در بچه ها بشود. به همین دلیل هم بهتر است که حدود 2 ساعت قبل از صرف غذا، به بچه های خود بستنی ندهید و این خوراکی خوشمزه را به عنوان میان وعده یا دسر بعد از غذای بچه های لاغر در نظر بگیرید.


وی تاکید کرد که مصرف بستنی های ساده و سفید، از انواع طعم دار و رنگ دار آنها یا نسبت به بستنی های یخی که حاوی طعم دهنده و رنگ های مجاز خوراکی هستند، برای بچه ها بهتر است.

دکتر انتظاری به مادرانی که می خواهند با گنجاندن بستنی، باعث افزایش وزن بچه های خود بشوند هم توصیه کرد: «شما می توانید کالری و ارزش تغذیه ای بستنی فرزند خود را با افزدون مقداری از پودر مغز ها و دانه های خام یا مقداری پوره میوه به آن، تاحد مطلوبی بالاتر ببرید».

درنهایت اینکه اگر بچه های لاغر، بد غذا و دارای کمبود وزن، بعد از صرف غذا های اصلی، یک عدد بستنی ساده هم بخورند، کالری مازادی به بدنشان می رسد و می توانند بعد از مدتی، به وزن طبیعی خود برسند.
طبقه بندی: بهداشت و تغذیه، 
ارسال توسط علی حریرساز
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا شما مطالب روانشناسی را در زندگی خود به کار میبرید؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی