تبلیغات
راز بهتر زیستن و بهتر زندگی کردن - اینو بپوش اونو نپوش برای چاق ها و لاغرها
راز بهتر زیستن و بهتر زندگی کردن
بیا لبخند بزنیم بدون انتظار هیچ پاسخی از دنیا . . .

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 28 تیر 1393
مد و لباس | اینو بپوش اونو نپوش برای چاق ها و لاغرها به همان اندازه که انتخاب لباس می تواند نازیبایی های اندام را بپوشاند، بدسلیقگی در انتخاب لباس، حتی یک اندام بسیار زیبا را زشت و بی قواره می کند.

اگر یک روز کسی به شما گفت که دلش نمی خواهد اندام مناسبی داشته باشد، مطمئن باشید که یا دروغ می گوید یا مشکلات مهم تری دارد! در این دنیا حتی بدقواره ترین آدم ها سعی می کنند لباس هایی بپوشند که خوش اندام به نظر برسند اما در مقابل، آدم های واقعا خوش اندامی هستند که به خاطر بدسلیقگی در انتخاب لباس، اندام آنها زشت و بی قواره به نظر می رسد. انتخاب درست لباس، می تواند نا زیبایی های اندام را تا حد زیادی بپوشاند و به زیبایی های یک اندام متناسب، بیشتر جلوه دهد. خطای دید آدم ها در این مورد اتفاق خوشایندی است که بهتر است از کنار آن راحت نگذرید و حداکثر استفاده را از آن ببرید.

چند دستور عمل برای آقایان

اگر قد کوتاه هستید

شما نباید کفش های پاشنه دار، یا چکمه های ساق بلند بپوشید، اینگونه کفش ها هیچ کمکی به بلندتر به نظر آمدن شما نمی کند. در عوض می توانید شلوارهای کوتاه و یا گشاد، بپوشید. سعی کنید حتی الامکان از لباس های آستین بلند و شلوارهای پارچه ای استفاده کنید چون اینگونه لباس ها، باعث می شوند دست ها و پاهای شما حداقل تا 5/2سانتی متر بلندتر به نظر می رسند.

در ضمن طرح پارچه لباسی که شما انتخاب می کنید بسیار مهم است. طرح های عمودی در پارچه مثل پارچه های راه راه کمک زیادی به بلندقد به نظر رسیدن شما، می کند. ژاکت هایی که در یک طرف خود، دکمه دارند و شلوار پارچه ای یا جین که مدل راسته باشند نیز برای شما مناسبند.

اگر قدی بلند دارید

شما نباید از سر تا نوک پا یکرنگ باشید و از پوشیدن جلیقه یا ژاکت های صاف و بدون مدل یا ژاکتی که در جلو زیپ دارد، بپرهیزید. برخلاف افراد کوتاه قد شما نباید از لباس هایی با طرح راه راه باریک، و به طور کل طرح های عمودی استفاده کنید. جلیقه های کوتاه که تا کمر شما می رسند هم، باعث قد بلندتر شدن شما می شوند.

شما باید سعی کنید که از جلیقه و ژاکت هایی که در دو طرف دکمه دارند و نیز از شلوارهای کمر کوتاه بیشتر استفاده کنید. از شلوارهایی استفاده کنید که رنگ تیره دارند و از پارچه نسبتا سفتی تهیه شده باشند، بهتر است جنس شلوار با جنس پیراهن یا ژاکت شما متفاوت باشد.

هماهنگی کفش و لباس

کفش های بدون پاشنه را معمولا اگر با دامن های گشاد و بلند و لباس های غیررسمی و مانتو شلوارهای اسپرت بپوشید جلوه خاصی به لباس شما می دهد. کفش های پاشنه بلند را که البته معمولا باید در مهمانی ها ببینیم متاسفانه اغلب در کوهستان های برفی، در پارک ها به هنگام بازی و خلاصه در مواقعی می بینیم که معلوم است هدف فقط بلند شدن قد است و بس.

در صورتی که اگر همین کفش ها با دامن های تا زانو و شلوارهای گشاد و البته در مهمانی پوشیده شود هم در جای مناسب خود به کار رفته و هم شکیل تر به نظر می رسد.

و اما صندل؛ صندل های پاشنه کوتاه برای شلوارهای غیررسمی یا دامن های غیررسمی بلند بهتر به نظر می رسند و پوشیدن صندل های پاشنه بلند یا متوسط با لباس های شب، فوق العاده خواهد بود.

کیفهای بزرگ زنانه و دخترانه که حالت غیر رسمی دارند را همچنان جزو انتخابهای نخست خود قرار دهید. آن دسته از این مدلها که در طراحی آنها رنگ آمیزی فوق العادی بکار رفته و در اکثر موارد از جنس پارچه هستند جزو پرفروش ترین طرحهای سال گذشته و جاری به شمار می روند.

آن دسته از دختر خانم ها را دیده اید که با لباس های غیر رسمی و شاید بیش از حد بچه گانه در خیابان ها قدم می زنند؟ ولی نگاهی به کیف دستی آنها کافی است تا همه چیز را در مورد شکل ظاهری آنان تغییر دهد. یک کیف شیک و البته در عین حال لوکس می تواند چنین اثری را بر روی ظاهر شما را داشته باشد.

خیلی نباید در مورد سایز و اندازه آن خودتان را نگران کنید. مطمئن باشید با دست گرفتن یک کیف زیبا و شیک از همه نظر ظاهر شما به شکلی باور نکردنی تغییر خواهد کرد. ما نمی توانیم این پدیده را برای شما توضیح دهیم ولی فقط می دانیم که این اتفاق قابل رخ دادن خواهد بود.

اگر دنبال کیف های کلاسیک هستید. بیشتر روی سایزهای متوسط زوم کنید که از نظر طراحی و مدل ساخت هم ساده هستند. البته کیفیت چرم آنها از اهمیت بسیاری برخوردار است.

اگر دوست دارید کیفی که انتخاب می کنید با بیشتر لباس هایتان هماهنگی داشته باشد، یک راه ساده اش این است که کیف هایی را انتخاب کنید که ادغامی از چند نوع بافت و رنگ باشند تا تنوع و فرصت بیشتری برای ایجاد هماهنگی مورد نظرتان به وجود بیاید.


طبقه بندی: مد و لباس، 
برچسب ها: دنیای مد، لباس، شلوار، کفش، تناسب اندام، تیپ، ظاهر،
ارسال توسط علی حریرساز
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا شما مطالب روانشناسی را در زندگی خود به کار میبرید؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی