تبلیغات
راز بهتر زیستن و بهتر زندگی کردن - آلودگی بیش از حد یخ های فست فودها
راز بهتر زیستن و بهتر زندگی کردن
بیا لبخند بزنیم بدون انتظار هیچ پاسخی از دنیا . . .

بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 3 مرداد 1393
بهداشت و تغذیه | آلودگی بیش از حد یخ های فست فودها نمونه های گرفته شده نشان داد یخ های 6 رستوران از 10 رستوران فست فود دارای باکتری های بالا بودند یعنی از آب سرویس های بهداشتی هم کثیف تر بودند.

کیفیت و بهداشت غذاهای آماده همیشه مورد سؤال بوده است؛ به همین منظور به تازگی نتایج یک مطالعه در مورد یخ رستوران های زنجیره ای فست فود در یک روزنامه انگلیسی منتشر شده است؛ یخ های رستوران ها حاوی باکتری های زیاد و وحشتناکی هستند.

دکتر بون بوف در انتشار مقاله ای نشان می دهد یخ های رستوران های فست فود بسیار آلوده هستند؛ برخی از دانشمندان انگلیسی تصمیم گرفتند در 10 رستوران؛ مک دونالد، برگرکینگ، KFC، استارباکس، Nado، Café Rouge، یخ ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.

دلیل این آلودگی

آلودگی این یخ ها در رستوران ها متفاوت بود؛ در مورد مک دونالد، KFC و Nado یک دلیل ساده وجود دارد؛ ماشین های یخ ساز اغلب کمتر شسته می شوند؛ در برگر کینگ دانشمندان تشخیص داده اند این آلودگی به علت بیماری یک کارمند یا دست های آلوده کارمند بوده است.

در نتیجه دستور کار و آموزش بهتر به کارکنان در نگهداری مواد غذایی و عمل کردن به قوانین بهداشتی بسیار مهم است.

ما بر این باوریم که باکتری ها در مکانی سرد زنده نمی مانند اما متخصصان بهداشت هشدار می دهند که مواد غذایی فست فودها دارای باکتری های مضر و خطرناکی مانند اشرشیا کولی هستند که می توانند در مکان سرد رشد کنند.

اما برخی از این رستوران ها مانند مک دونالد بدیهی است که می گویند اقدامات بهداشتی را رعایت می کنند!!
طبقه بندی: بهداشت و تغذیه، 
برچسب ها: بهداشت، تغذیه، یخ، فست فود، رستوران، آلودگی،
ارسال توسط علی حریرساز
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا شما مطالب روانشناسی را در زندگی خود به کار میبرید؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی