راز بهتر زیستن و بهتر زندگی کردن
بیا لبخند بزنیم بدون انتظار هیچ پاسخی از دنیا . . .

بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 3 تیر 1389

سال‌ها از زمانی که «یک کم بیشتر» می‌خواست، و قصه‌اش بر سر زبان‌ها افتاد، گذشته است. ولی یک بار دیگر، در جست‌وجوی «یک کم بیشتر»، از این پنجره به آن پنجره، و از این نشانی به آن نشانی سرک می‌کشد.

Oliver Twist

این بار، «فکرش»، گرسنه است. ولی او هم مثل همه‌ی بچه‌های مثل خودش، در شرایطی نیست که بتواند کتاب «بخرد» یا «داشته باشد». نه فقط برای گرانی کتاب، بلکه به‌خاطر دلیل‌های خیلی زیاد دیگری. او هم مثل همه‌ی بچه‌های مثل خودش، تنها شانس بزرگش این است که یک جور معجزه‌آسایی، دسترسی محدودی به اینترنت دارد، و می‌خواهد از آن برای کتاب خواندن استفاده کند. دل‌زده از هر چه لیست‌ورس، لول، فانی، توپ و خفن، ترترین‌های دنیا، جی‌تی ساندرز، بازی‌های فلش بَرخط و … ؛ دائم صورتش را به ویترین کتابخانه‌های مجازی می‌چسباند و با حسرت آه می‌کشد. البته کمی انگلیسی بلد است و تازه، مترجم گوگل هم هست. ولی او کتاب‌های الکترونیکی جدید، متنوع، به زبان فارسی و برای گروه سنی خودش می‌خواهد؛ رایاکتاب‌هایی به‌غیر از این کیلوبایت‌کیلوبایت «هری پاتر» و «ماجراهای تن‌تن و میلو». او «یک کم بیشتر» از این چند تا کتاب الکترونیکی‌ محدود، قدیمی، ناقص، پُر از اشتباه و با لینک‌های داغان می‌خواهد.

نمی‌داند چرا در این قرن، غیرممکن است که هم امکانات خوب برای «خواندن»، به یکسان و بدون هیچ تبعیضی و هیچ محدودیتی، برای همه‌ی بچه‌های دنیا فراهم بشود؛ و هم این که طرحی، برنامه‌ای، روشی، چیزی … نیز ایجاد بشود که سود پدیدآورندگان کتاب کودک و نوجوان را فراهم بکند؟ مطمئن نیست، ولی شاید چیزی مثل روش «موزیلا فایرفاکس» – و مانند آن.

خارج از قصه‌ها، این روزها، دائم در جست‌وجوی «یک کم بیشتر»، از این تارنما به آن تارنما و از این تارنگار به آن تارنگار سرک می‌کشد. او در جست‌وجوی «قطعه‌ای برای خواندن»، «یک کم بیشتر» می‌خواهد. اما نمی‌داند در قرن بیست و یکم، برای پُر کردن پیاله‌اش چه کند.

اصلاً نکند این دفعه هم خیلی کار بد و ناپسندی می‌کند؟!

نکند این دفعه هم باید تنبیه ‌بشود؟!

سلام شرمندم من یه چند وقتی نبودم ولی باز اومدم منتظر مطالب بعدی باشید.
طبقه بندی: داستانهای موفقیت، 
ارسال توسط علی حریرساز
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا شما مطالب روانشناسی را در زندگی خود به کار میبرید؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی